Služby

Rekuperace

Rekuperace je proces pro zpětné získávání tepla.

Díky rekuperaci ušetříte až 50 % tepla, které by jinak uniklo klasickým větráním. V létě budou vaše místnosti příjemně chladné a v zimě naopak rekuperace zajistí teplo. Dále rekuperace zajišťuje optimální vlhkost a čistí vzduch. Rekuperační jednotky využijete jak v rodinných domech, kancelářských prostorech, tak i v bytech. Dopřejte si čerstvý vzduch celoročně!

Výhody rekuperace:

  • Výrazné omezení tepelných ztrát až o 50 %
  • Možnost získání dotace
  • Brání tvorbě plísní a bakterií
  • Bezstarostný provoz
  • Čistý a zdravý vzduch celoročně

Jak funguje rekuperace?

Rekuperační jednotka nasaje venkovní vzduch, který poté putuje do výměníku. Zde se čerstvý vzduch ohřeje na teplotu odváděného vzduchu, který je následně přiveden do místnosti. Vzduch je za pomocí filtrů zbaven prachu, hmyzu a nečistot.
Díky tomuto procesu je zajištěno větrání neboli přívod čerstvého vzduchu do místností s minimální ztrátou energie.

V zimních měsících rekuperace využívá tepla vzduchu, který je odsáván z obytného prostoru k předehřívání chladného vzduchu z venkovního prostředí. V letních měsících rekuperace využívá chladnější odsávaný vzduch, který zajišťuje předchlazení horkého venkovního vzduchu.

Co dalšího umí rekuperace?

  1. Rekuperační jednotka je řízena automaticky. Pomocí programovatelného ovladače se dají nastavit časové úrovně nebo úrovně větrání.
  2. Díky senzorům v jednotce lze měřit koncentraci CO2.
  3. Pokud člověk potřebuje nárazové větrání, je zde možnost zmáčknout tzv. BOOST tlačítko, které rychle zbaví zápachu nebo vydýchaného vzduchu v místnosti.
  4. Rekuperace se dají odkudkoliv ovládat za použití chytrého telefonu, tabletu či počítače.

Dotace

Jelikož stát podporuje udržitelné zdroje energie, tak je možné získat dotaci pro řízení větrání s rekuperací z vládního programu Nová zelená úsporám. Dotace se pohybují od 75 000 Kč do 100 000 Kč. V Rekuaktivě jsme schopni vyřídit dotaci za vás, tak abyste dosáhli na ten nejvyšší příspěvek.

Nedělejte si zbytečné starosti s byrokracií a nechte to na nás.

VÍCE O DOTACI

Rádi vám poradíme, které rekuperační řešení je pro vás nejvhodnější.

Seznámíme vás s celým procesem a naši technici vám provedou odbornou instalaci vybraného zařízení.

Naučíme vás jak s rekuperací pracovat a poskytneme vám servisní plán.

MÁM ZÁJEM O REKUPERACI