Služby

Tepelná čerpadla

Tepelné čerpadlo je moderní a udržitelný zdroj pro vytápění domů.

Díky tepelnému čerpadlu ušetříte až 70 % nákladů za energie. Lze jej využít jako topení nebo pro ohřev vody. Tepelné čerpadlo odebírá teplo z okolního prostředí a převádí ho na vyšší teplotní hladinu. Tepelné čerpadlo využívá solární energii, která je uložená v zemi, vodě či ve vzduchu. Zároveň tepelné čerpadlo nepotřebuje žádná tuha paliva, neunikají žádné zplodiny jako to bývá u starých kotlů na tuhá paliva.

Výhody tepelného čerpadla:

  • Ušetříte až 70 % nákladů za energie
  • Možnost získání dotace
  • Bezstarostný provoz
  • Dlouhá životnost
  • Nenáročné na prostor

Typy tepelných čerpadel

Vzduch/Voda

Výkon tohoto typu čerpadla je závislý na teplotě venkovního vzduchu. Když jde teplota venkovního vzduchu nahoru, jde i nahoru výkon tepelného čerpadla. Pokud jde teplota dolů, klesá i jeho výkon. V častém případě je režim čerpadla v tzv. bivalentním provozu: teplota je většinou mezi -3°C až - 10°C. Tento typ čerpadla je vhodný pro novostavby a rekonstrukce. Výhodou takového řešení je relativně snadná instalace, kdy není nutné vrtat do země. Další výhodou jsou nízké provozní náklady. Účinnost je velice vysoká, lze získat až 70 % energie z obnovitelných zdrojů.

Vzduch/Vzduch

Tento typ čerpadla odebírá vzduch z venkovního prostředí a přímo jej ohřívá. Díky takovému systému čerpadlo dosahuje vyššího tepelného faktoru než ostatní čerpadla. Nespornou výhodou je nízká pořizovací cena, rychlá a jednoduchá
instalace
. Díky čerpadlu je místnost velmi rychle vytopena. Obvykle má čerpadlo i chladící funkci. Nelze jím však ohřívat vodu a není to vhodné řešení pro objekty s desítkami místností.

Dotace

Jelikož stát podporuje udržitelné zdroje energie, tak je možné získat dotaci pro tepelná čerpadla z vládního programu Nová zelená úsporám. Dotace se pohybují od 60 000 Kč do 140 000 Kč. V Rekuaktivě jsme schopni vyřídit dotaci za vás, tak abyste dosáhli na ten nejvyšší příspěvek. Nedělejte si zbytečné starosti s byrokracií a nechte to na nás.

VÍCE O DOTACI

Rádi vám poradíme, které tepelné čerpadlo je pro vás nejvhodnější.

Seznámíme vás s celým procesem a naši technici vám provedou odbornou instalaci vybraného čerpadla.

Vysvětlíme vám principy na kterých tepelná čerpadla fungují a poskytneme vám servisní plán.

MÁM ZÁJEM O TEPELNÉ ČERPADLO